Tallink Grupp

Ettevõttest

Ettevõtte nimi: AS Tallink Grupp
Tegevusala: Meretransport 
Asutamise kuupäev: 21. september 1994
Registreerimise kuupäev: 21. august 1997
Audiitor: AS KPMG Baltics
Noteerimiskuupäev Tallinna Börsil: 09. detsember 2005 (põhinimekiri)
Koduturg: Nasdaq Tallinn
Noteeringud teistel börsidel: -

Juhatus:
Janek Stalmeister (esimees), Andres Hunt, Lembit Kitter

Nõukogu:
Enn Pant (esimees), Toivo Ninnas, Colin Douglas Clark, Ain Hanschmidt, Eve Pant, Kalev Järvelill, Lauri Kustaa Äimä

 

Ettevõtte lühitutvustus
AS Tallink Grupp on Euroopa juhtiv laevandusettevõte, mis pakub kvaliteetseid mini-kruiise, reisijate- ja ro-ro kaubaveo teenuseid Läänemerel. Meile kuulub kokku 18 alust - kruiisilaevad, kiired ro-pax laevad ja ro-ro kaubalaevad. Pakume oma teenuseid kaubamärkide „Tallink“ ja „Silja Line“ all mitmetel laevaliinidel Eesti ja Soome, Soome ja Rootsi, Eesti ja Rootsi ning Läti ja Rootsi vahel. Peamistel liinidel hoiame juhtivat turupositsiooni.

Tallink Grupp on kiirelt kasvav ettevõte ning investeerinud aktiivselt kaasaegsesse laevastikku, uute liinide avamisse ning teiste turuosaliste omandamisesse - viimase kümne aasta jooksul kokku 1,8 miljardit Eurot.

Laevastiku uuendamise kava tulemusel on Tallink Grupil Läänemere moodsaimad kruiisilaevad. See on oluliselt avardanud reisijate valikuvõimalusi erinevate liinide, väljumisaegade ja teenuste osas ning tõstnud kruiisi- ja reisijateveo standardi ning selle kvaliteedi kogu regioonis täiesti uuele tasemele. Me usume, et sellega on loodud tugev vundament ettevõtte ärimahtude jätkusuutlikuks kasvatamiseks ning juhtiva positsiooni tugevdamiseks.

Tallink Grupp järgib rangelt rahvusvahelisi ohutusnõudeid ning ISO 14001 keskkonnakaitse standardit. Igal aastal kontrollivad meie turvalisuse juhtimise süsteemi eksperdid sõltumatust riskide hindamise organisatsioonist - Lloyds Register’ st - ning Eesti, Läti, Soome ja Rootsi veeteede ametitest.

2012. aasta 31. detsembril lõppenud majandusaastal vedas Tallink Grupp rohkem kui 9 miljonit reisijat, üle 1 miljoni sõiduauto ning üle 280 tuhande kaubaveo ühiku. Lisaks reisi- ja kaubaveole opereerime ka nelja hotelli Tallinnas ja ühte Riias. Kontsern andis keskmiselt tööd ligi 6800 inimesele. 


Kontaktandmed

Aadress: Sadama 5/7, 10111 Tallinn, Eesti Vabariik
Telefon: +372 6409 800
Faks: +372 6409 810
E-mail: investor@tallink.com
Interneti kodulehekülg: http://www.tallink.com
Kontaktisik: Veiko Haavapuu (Investorsuhete juht)


Emitendi dokumendid

Sündmuse tüüp Dokumendi kuupäev Dokumendid
Kauplemisele võtmine 2006, August Pakkumis- ja noteerimisprospekt – EN (1,1 MB)
Prospekti kokkuvõte – ET (588,6 KB)
Kauplemisele võtmine 2005, November Pakkumis- ja noteerimisprospekt – EN (1013,9 KB)
Prospekti kokkuvõte – ET (717,3 KB)
Pakkumise teade – ET (98,3 KB)